پروژه های اجرا شده

نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو

(استان یزد، کیلومتر ۲۵ جاده اردکان – نایین، در مجاورت کارخانه گندله‌سازی اردکان)، یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۴۹۲ مگاوات است که شامل ۲ واحد گازی ۱۶۶ مگاواتی مدل Map2 و ۱ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی است. این نیروگاه در سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسیده است.

سوخت اصلی این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن نفت گاز (گازوئیل) است. این نیروگاه شامل دو دستگاه بویلرِ بازیاب حرارتی با مشعل اضافی و سیستم خنک‌کن از نوع ACCاست.

کارفرمای ساخت نیروگاه، شرکت صنعتی و معدنی چادرملو و پیمانکار شرکت مپنا، شرکت مپنا بین‌الملل و شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا (توسعه ۲) هستند.

نیروگاه چادرملو بیشتر به منظور تأمین برق کارخانجات گندله‌سازی اردکان و احیای فولاد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ساخته شده‌است.

نیروگاه سیکل ترکیبی تابان

در استان یزد با ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات در دوفاز ۵۰۰ مگاواتی است که فاز اول آن تا کنون ۹۹ درصد پیشرفت داشته است. اعتبار اسنادی این پروژه در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۳ گشایش شده و واحدهای گازی آن در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ همزمان با سفر ریاست محترم جمهوری به استان یزد و با حضور وزیر محترم نیرو در محل نیروگاه تابان به بهره برداری رسید. واحد بخار نیروگاه نیز طی مراسمی در نیمه بهمن ماه ۱۳۹۶ با حضور معاون اول ریاست محترم جمهور  و وزیر محترم نیرو به بهره برداری رسید.

نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج

(استان کرمان، کیلومتر ۱۵ جاده کهنوج – جیرفت، شروع ساخت ۱۵ فروردین ۱۳۹۲)، یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید ۹۶۸ مگاوات است که شامل ۲ مجموعهٔ نیروگاهی به نام‌های نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج ۱ و نیروگاه سیکل ترکیبی کهنوج ۲ است که ظرفیت هر یک از نیروگاه‌ها ۴۸۴ مگاوات است.

هر نیروگاه شامل ۲ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی مدل V94.2 و ۱ واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی مدلE30-16-1×۶٫۳ در قالب طرح B.O.O (ساخت، بهره‌برداری، مالکیت) است.

در ساخت این نیروگاه، کارفرما شرکت تولید برق ماهتاب کهنوج، مشاور شرکت مهندسی والا انرژی و پیمانکار شرکت‌های توسعه یک و توسعه دو مپنا هستند واحد گازی این نیروگاه در ۲۵آبان ۱۳۹۵به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید و پیش‌بینی می‌شود واحد بخار آن تا پایان سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری برسد.

پروژه نیروگاه یوتیلیتی فجر ۲

اجرای عملیات نصب مکانیکی ۲ دستگاه HRSG

محل پروژه : منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی-استان خوزستان

تاریخ شروع پروژه:۱۳۸۷

تاریخ اتمام  پروژه:۱۳۸۸

پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج

اجرای عملیات نصب و پیش راه اندازی مکانیکی چهار دستگاه HRSG

محل پروژه : شهرستان سنندج-استان کردستان

تاریخ شروع پروژه:۱۳۸۸

تاریخ اتمام  پروژه:۱۳۹۰

پروژه سیکل ترکیبی آبادان

اجرای نصب و پیش راه اندازی ۴ دستگاه HRSG

اجرای نصب و ساخت هشت دستگاه مخزن ذخیره آب

محل پروژه: شهرستان آبادان-استان خوزستان

کارفرما: شرکت مپنا توسعه ۲

تاریخ شروع پروژه:۱۳۸۹

تاریخ اتمام پروژه:۱۳۹۲

پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی یزد فراب

اجرای عملیات نصب و پیش راه اندازی ۲ دستگاه HRSG

محل پروژه : شهرستان یزد-استان یزد

کارفرما : شرکت مپنا توسعه ۱

تاریخ شروع پروژه:۱۳۹۰

تاریخ اتمام  پروژه:۱۳۹۱